RCS1005F4644CS
Mfr.Part #
RCS1005F4644CS
Description
RES 4.64M OHM 1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
4.64 MOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%